Ultima oră
Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului
S-a terminat barajele pentru Liga 3! Câteva echipei au promovat ”la masa verde” S-a terminat barajele pentru Liga 3! Câteva echipei au promovat ”la masa verde”
Deşi a condus, Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin Deşi a condus, Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin
Alexandru Cîmpanu a marcat golul victoriei în Tongliang Long – Jinmen Tiger Alexandru Cîmpanu a marcat golul victoriei în Tongliang Long – Jinmen Tiger
”De ce nu prinde Raul Opruţ naţionala?”. Dezvăluiri în direct după ce dinamovistul a lipsit de la ultimele acţiuni ale României: ”Acolo a fost o problemă. Şi Lucescu s-a mirat”  | VIDEO EXCLUSIV ”De ce nu prinde Raul Opruţ naţionala?”. Dezvăluiri în direct după ce dinamovistul a lipsit de la ultimele acţiuni ale României: ”Acolo a fost o problemă. Şi Lucescu s-a mirat” | VIDEO EXCLUSIV
George Russell, pole controversat în Marele Premiu al Austriei George Russell, pole controversat în Marele Premiu al Austriei

Pivotul Crina Pintea părăseşte Gyor ETO, cu care a jucat duminică finala Ligii Campionilor

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20731719/1/pintea.jpg

Pivotul naţionalei de handbal feminin a României, Crina Pintea, nu va mai evolua la Gyor ETO, cu care mai avea un an de contract şi în schimbul rezilierii acestuia, la propria cerere, campioana Ungariei a impus o taxă de transfer. Gyor ETO a pierdut, duminică, finala Ligii Campionilor.

Gyor ETO a anunţat, luni, că două jucătoare vor pleca din lot, la cererea lor: Crina Pintea şi Laura Glauser.

Potrivit site-ului oficial al campioanei Ungariei, ambele jucătoare au cerut rezilierea de comun acord a contractului.

”Am fost într-o situaţie foarte dificilă, am locuit singură în Győr aproape tot timpul anului. Deşi colegele şi clubul m-au susţinut şi mi-au oferit tot ajutorul, a trebuit să realizez contractul, pentr că mi-a fost foarte greu să fac faţă situaţiei şi aveam nevoie de sprijinul familiei mele. Mulţumesc pentru tot clubului şi fanilor, Győr a avut întotdeauna un loc special în inima mea”, a declarat Crina Pintea, al cărei contract se încheie astfel în 30 iunie, cu un an înainte decât semnase anul trecut.

”A trebuit să luăm o decizie dificilă, Crina este una din cele mai bune jucătoare din lume, nu degeaba a revenit la echipă anul trecut. Având în vedere că motivele expuse de jucătoare (presiunea psihică), ar fi avut consecinţe negative asupra performanţei sale, am decis să reziliem contractul, pentru o taxă de transfer”, a precizat şi fosta mare jucătoare de la Gyor, Anita Gorbicz, în prezent preşedinte al clubului.

Gorbicz nu a făcut referiri şi la cuantumul taxei de transfer pe care Gyor ETO o pretinde în schimbul rezilierii contractului cu Crina Pintea.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele