Ultima oră
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”

Pivotul norvegian Vilde Ingstad a semnat pe doi ani cu CSM Bucureşti

Handbal Publicat pe 19 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20956360/1/vi.jpg


Pivotul norvegian Vilde Ingstad a semnat un contract pe doi ani cu CSM Bucureşti, a anunţat, luni, gruparea de handbal feminin.
 
La cei 28 de ani împliniţi duminică, CV-ul pivotului Vilde Ingstad este remarcabil: dublă campioană mondială şi dublă campioană europeană! A fost om de bază în ultimul succes al reprezentativei Norvegiei la Campionatul European din luna noiembrie şi are deja peste 100 de partide disputate pentru această selecţionată.
 
Ingstad  vine la Bucureşti după şase ani petrecuţi în Danemarca, la Team Esbjerg.
 
"Sunt foarte încântată să mă alătur familiei CSMB pentru următorii doi ani! De câte ori am jucat în Sala Polivalentă, mi-a plăcut mult atmosfera din tribună, cu fanii care încurajează mereu echipă şi mă bucur că voi face şi eu parte din asta. Echipa promite foarte multe şi sper să contribui şi eu, la câştigarea cât mai multor trofee, alături de colege, pentru club şi pentru oamenii din jurul acestuia! Hai, CSM!", a spus sportiva.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele