Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

"Plângem în vestiar". Fatih Terim, reacţie sugestivă după Galatasaray - Giresunspor 0-1

Superlig Publicat pe 8 ian 2022

Înfrângerea suferită sâmbătă de Galatasaray, 0-1 pe teren propriu cu Giresunspor, a atras o reacţie sugestivă din partea lui Fatih Terim. Nevoit să-şi apere jucătorii în faţa furiei fanilor, "Împăratul" nu şi-a putut explica evoluţia slabă, dar are în continuare încredere în grupul tânăr pe care încearcă să-l creeze.

Odată cu înfrângerea cu Giresunspor, Galata a ajuns la 22 de puncte în spatele liderului Trabzon, iar situaţia a devenit de neacceptat pentru ultraşi, care i-au criticat şi huiduit pe jucători. La finalul celor 90 de minute, Terim a recunoscut că situaţia e departe de a fi roz:

”Nu este plăcut. Sincer, a fost ceva la care nu m-am aşteptat. Ne-am obişnuit să primim gol înainte să ajungem la poartă sau să primim gol la prima ocazie. Îmi pare rău,dar nu sunt obişnuit cu asta la Galatasaray. Unde sunt jucători tineri, sunt şi suişuri şi coborâşuri, dar întotdeauna sfârşim prost. Nu putem înscrie goluri uşoare. M-am săturat să tot spun asta. Jucătorii pe care îi numim marcatori sunt absenţi. Au o problemă.

Indiferent cu cine joacă, Galatasaray trebuie să câştige. Am început acest război ştiind de ce vom avea parte. Susţin acest proiect, îl protejez. Mergeam la vestiare când am auzit reacţiile din tribune. Am ieşit şi i-am luat pe jucători unul câte unul. Nimeni nu merită aşa ceva. Sunt alături de ei în momentele astea. Ştiu că sunt foarte supăraţi, plângem în vestiar", a declarat antrenorul lui Galatasaray, citat de Fanatik.com

"Am spus asta încă din prima zi în care am devenit antrenor. Trebuie să fim concentraţi înaintea meciului şi să râdem după partidă. Depinde de noi dacă după meci plângem sau râdem. Ei trebuie să îşi pună mâinile în cap şi să se gândească la asta. Nu merită cuvintele urâte. Ei sunt cei care ne reprezintă în Europa şi care ne vor duce sus. Suporterii sunt supăraţi, dar nu ar trebui să insulte", a mai punctat Terim.