Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

Poenaru a tras concluziile, după meciul cu Chindia. ”Nu vreau să jignesc, dar le-am spus o mare greşeală dacă subestimăm adversarul”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 3 sep 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20847396/1/poenaru.jpg

UTA Arad şi Chindia Târgovişte au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, un meci din etapa a noua a Superligii.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 44, când Akhmatov a şutat de la 25 de metri, balonul s-a dus în bară, a ricoşat în portarul Balauru şi a intrat în plasă. Arădenii au egalat prin Benga, în minutul 86.

Ilie Poenaru a declarat că este dezamăgit de această remiza şi a explicat că elevii săi au dat dovadă de crispare în multe momente din joc.

 

”Din păcate, doar un punct. Ne doream toate cele trei puncte, dar am avut două reprize diametral opuse. Nu am început bine meciul, nu au făcut ceea ce le-am cerut. Am avut un joc mai mult de aşteptare, dar nu ştiu de aşteptam. O repriză slabă. Am fost crispaţi, nu am avut soluţii, cu toate că ştiam ce trebuia să facem. Din păcate, n-a fost să fie în prima repriză. În a doua repriză am schimbat şi sistemul, am jucat cu doi atacaţi. Am pus presiune, am făcut cam ceea ce trebuia să facem în prima, cu pressing avansat, să rămânem sus.

Nu cred că au făcut greşeala asta. Am fost păţiţi şi la Mioveni. Nu vreau să jignesc, dar le-am spus o mare greşeală dacă subestimăm adversarul. Trebuie să ne respectăm adversarul şi trebuie să avem grijă, pentru că este un adversar periculos.

Din păcate, norocul nu a fost de partea noastră. Mai ai nevoie şi de noroc în anumite ocazii. Asta este. Ceea ce este important este că în a doua repriză am putut să revenim, să egalăm. Ne doream aceste trei puncte foarte mult, din păcate atât s-a putut”,
a declarat Poenaru, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele