Ultima oră
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

Preşedintele Rapidului a spus lucrurilor pe nume după declaraţiile lui Şumudică despre FCSB: ”Nu mai vreau să intru mereu după fiecare meci şi să fiu ca un pompier. Nu-mi place să fiu pompier!”

Rapid Publicat pe 4 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia campioană a României, FCSB, în etapa a 29-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21954577/1/rapid-bucuresti-universitatea-craiova-superliga-superbet-25-01-2025.jpg

Pe Arena Naţională, prima ocazie importantă a fost a celor de la FCSB. Dawa a trimis o excelentă pasă lungă lui Miculescu, iar acesta intrat în careu şi a şutat, dar Aioani a apărat. În minutul 35 Cisotti a scăpat pe contraatac, însă a trimis pe lângă poartă. După numai un minut Dawa a primit al doilea cartonaş galben în numai patru minute şi a fost eliminat.

În partea secundă, minutul 59, arbitrul Radu Petrescu a fluierat un penalti pentru FCSB, dar arbitrul de tuşă Radu Ghinguleac a ridicat fanionul pentru o poziţie de ofsaid şi decizia centralului a fost anulată. Rapid a trimis mingea în poartă, în minutul 70, dar golul a fost anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid.

După meci, Marius Şumudică a făcut o serie de declaraţii la adresa celor de la FCSB. Antrenorul Rapidului a încercat să îi înţepe pe rivali. 

La o zi după meci, Viorel Moldovan, preşedintele Rapidului, a reacţionat după declaraţiile făcute de antrenor. 

”Nu mai vreau să intru mereu după fiecare meci şi să fiu ca un pompier. Nu-mi place să fiu pompier!”

”Eu nu pot să schimb un om la 54 de ani. Nici eu nu pot la 53, E foarte complicat, dar ştii foarte bine trăirile lui Marius Şumudică, transformarea lui totală când este meci,.

Discutăm cu el să găsească un echilibru şi să nu mai iasă în evidenţă în sens negativ. El este un foarte bun antrenor, bun motivator, dar are nişte trăiri pe care nici eu nu le înţeleg. El acumulează foarte mult, e atent şi cu tribuna. 

Înţeleg anumite frustrări ale lui, dar aş vrea să-şi canalizeze energia doar asupra fotbalului şi interesului clubului. Nu mai vreau să intru mereu după fiecare meci şi să fiu ca un pompier. Nu-mi place să fiu pompier.

Îl înţeleg şi pe el, şi pe dumneavostră. El este efervescent. Sper să găsească echilibrul ca să nu mai aibă astfel de reacţii”, a spus Viorel Moldovan, la Digi Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele