Ultima oră
”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială

”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială
Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple
Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani
Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga
Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League
Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă! Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă!

Prima ”dublă” pentru Claudiu Petrila în Superliga. ”Trebuie să mai lucrăm un pic la ultima pasă”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a câştigat pe teren propriu, 2-1, cu Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a 22-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21905779/1/fc-rapid-1923-bucuresti-poli-iasi-superliga-superbet-20-01-2025-1.jpg

 

Eroul partidei a fost Claudiu Petrila. Tânărul jucător a bifat luni seara prima ”dublă” în Superliga.

”O victorie importantă, după un meci pe care l-am tratat bine. Mai puteam să mai marcăm, din păcate nu am marcat şi golul 3. Îmi era dor. Au trecut două sau trei luni de când nu mai marcasem. E mult pentru că sunt numărul 10 la Rapid.

Trebuie să mai lucrăm un pic la ultima pasă, acolo avem de suferit. Ne creăm ocazii, avem faze periculoase, dar când suntem la ultima pasă, parcă ceva nu ne iese. Acum se simte, suntem pe locul 6 şi nu ar mai trebuie să mai coborâm de aici în mod normal, doar să urcăm”,
a declarat Petrila, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele