Ultima oră
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şansă mari să meargă mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şansă mari să meargă mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

Prima reacţie a celor de la FC Barcelona, după acuzaţiile că ar fi plătit 1,4 milioane de euro unui fost vicepreşedinte al comisiei arbitrilor

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 16 feb 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/21020456/1/fc-barcelona-1.jpg

FC Barcelona ar fi plătit în perioada 2016 – 2018 suma de 1,4 milioane de euro unui fost vicepreşedinte al comisiei arbitrilor din Spania, Jose Maria Enriquez Negreira, prin intermediul societăţii acestuia, DASNIL 95, susţin As şi Cadena SER, citate de L’Equipe.

Clubul catalan ar fi plătit firmei peste 500.000 de euro în 2016 şi 2017 şi peste 300.000 de euro în 2018. În 2019, societatea a avut o cifră de afaceri de doar puţin peste 7.000 de euro. Informaţia a apărut în presă după un control fiscal care a vizat nereguli din perioada 2016-2018.

Cei de la Barcelona au emis un comunicat în care au explicat cum s-a ajuns la plata unei sume colosale către un om atât de bine plasat în arbitrajul iberic.

 

”În trecut Barcelona a contractat un consultant extern care a furnizat secretariatului tehnic al clubului clipuri video cu tineri fotbalişti de la alte cluburi din Spania.

În plus, relaţia contractuală cu furnizorul respectiv a fost extinsă şi către zona rapoartelor tehnice legate de arbitrajul profesionist, care au fost solicitate de stafful tehnic de la prima echipă şi de la cea secundă.

Aceasta este o practică întâlnită la cluburile profesioniste. FC Barcelona îşi exprimă regretul că această informaţie a fost făcută publică exact atunci când echipa noastră a atins cea mai bună formă a sezonului. FC Barcelona va lua toate măsurile legale împotriva celor care încearcă să terfelească imaginea clubului cu eventuale insinuări care să contravină reputaţiei sale excelente”,
este comunicatul catalanilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele