PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii

Primul eşec al sezonului pentru Bayern Munchen în Bundesliga. Rivala Dortmund profită şi conduce în clasament

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2022

Bayern Munchen a pierdut în deplasare, primul meci al sezonului, scor 0-1 cu Augsburg. Borussia Dortmund este lider cu 15 puncte în urma victoriei cu Schalke, dar Union Berlin şi Freiburg joacă duminică.

Augsburg s-a impus cu 1-0 prin reuşita lui Mergim Berisha, din minutul 59.

Borussia Dortmund a învins pe Schalke 04 cu 1-0, prin golul din minutul 79 al lui Youssoufa Moukoko.

Eintracht Frankfurt a câştigat partida cu VfB Stuttgart, în deplasare, cu 3-1. Pentru Eintracht au marcat Rode 6, Kamada 55 şi Jakic 88, iar pentru Stuttgart a înscris Tiago Tomas, în minutul 79.

Într-un alt meci din etapa a şaptea, disputat sâmbătă, Bayer Leverkusen şi Werder Bremen au încheiat la egalitate, 1-1, prin golurile înscrise de Demirbay (min. 57) pentru Bayer şi de Veljkovic (min. 82) pentru Werder.

În clasament conduce Borussia Dortmund, cu 15 puncte, urmată de Union Berlin (14) şi Freiburg (13), Bayern fiind pe locul 4, cu 12 puncte.