VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj
Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6

Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi!

Superliga Publicat pe 14 mai 2021

CFR Cluj pregăteşte deja terenul pentru sezonul viitor, iar Cătălin Golofca e primul jucător vândut de campioana en-titre a României. Împrumutat încă din vara lui 2020 la Sepsi, mijlocaşul ofensiv va fi tranversat definitiv la echipa din Covasna pentru o sumă în jurul a 150.000 de euro.

Golofca a ratat penalty-ul decisiv în meciul de Europa League cu Dinamo Zagreb, iar partida contra croaţilor a fost ultima pe care a jucat-o sub comanda lui Dan Petrescu, fostul antrenor din Gruia preferând să-l trimită sub formă de împrumut la Sepsi OSK, unde a strâns 29 de partide în acest sezon. Aproape de finalul stagiunii, cele două echipe s-au înţeles pentru un transfer definitiv, anunţă ProSport, iar mutarea se face pentru o sumă de aproximativ 150.000 de euro.

Pentru a-l aduce pe Golofca la Cluj, Neluţu Varga le-a plătit celor de la FC Botoşani 270.000 de euro, o sumă pe care nu a recuperat-o în totalitate.