OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

”Probabil că trebuie să ne mutăm în Bucureşti ca să fim băgaţi în seamă mai mult”. Gică Hagi, un nou discurs dur

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 28 feb 2023

Farul Constanţa a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci al etapei a 28-a din Superliga.

Dobrogenii au deschis scorul în minutul 22, prin Băluţă, gol validat după analiza sistemului VAR. Prima repriză, dominată copios de gazde, s-a încheiat cu golul de 2-0, înscris de tânărul Adrian Mazilu, după o pătrundere şi un şut plasat.

Antrenorul liderului din Superliga, Gică Hagi a avut un discurs dur la finele partidei, cu privire la faptul că elevii săi nu sunt la fel de evidenţiaţi precum cei ai echipelor din Capitală.

"Jucătorii au făcut un meci extraordinar. Cred că şi noi, staff-ul, am ales tactica potrivită. În repriza a doua nu am mai făcut pressing la fel de sus, dar sunt mulţumit că tot ce am lucrat din punct de vedere ofensiv ne-a ieşit.

(Când adversarului îi dai timp să gândească devine foarte bun. Trebuia să-i punem în criză de spaţiu şi timp. Mazilu e pe drumul bun, e un băiat foarte bun, foarte talentat. Încet, încet se adaptează la ritmul Ligii 1. Ca el mai avem şi alţi jucători.

La noi rămân faptele. Probabil că trebuie să ne mutăm în Bucureşti ca să fim băgaţi în seamă mai mult. Noi din provincie nu suntem aşa importanţi. Singura performanţă a fotbalului din România a fost semifinala U21. Toate echipele din Liga 1 au jucători crescuţi la Farul”,