Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV
Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17 Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17
Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist
Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar
TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou
VIDEO | Bayern - Real Madrid,2-1, în direct la Prima Sport 1! Bavarezii întorc rezultatul în doar 4 minute VIDEO | Bayern - Real Madrid,2-1, în direct la Prima Sport 1! Bavarezii întorc rezultatul în doar 4 minute

Probleme în vestiarul lui Real Madrid. Un jucător important se plânge că primeşte prea puţine minute

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2020

Liniştea celor de la Real Madrid s-a spulberat imediat după victoria din El Clasico, contra celor de la FC Barcelona, scor 3-1.

Isco şi-a manifestat cu vehemenţă supărarea pentru faptul că Zinedine Zidane nu îi dă suficiente minute în timpul partidelor. Informaţia a fost publicată în presa spaniolă, care scrie că antrenorul francez cunoaşte nemulţumirile fotbalistului care în acest sezon a jucat mai mult titular.

„Mă schimbă în minutul 50 sau 60, câteodată la pauză… Sau mă bagă în minutul 80”, ar fi fost răbufnirea lui Isco, către colegi.

Imediat după fluierul de final, Zinedine Zidane a declarat că a fost un meci perfect făcut de echipa sa, care trebuie să rămână cu picioarele pe pământ, deoarece în joc au fost doar trei puncte pentru campionat.

Reacţia lui Zidane după succesul cu Barcelona

"Mă bucur pentru echipă. Nu a fost uşor la problemele pe care le-am avut. Ştim ce s-a întâmplat, dar important e rezultatul de azi. A fost un meci bun al almbelor echipe, în general. La sfârşit mă bucur pentru cele trei puncte. Ăsta e fotbalul. Trebuie să intri pe teren cu încredere şi asta am încercat să facem azi, să ne gândim doar la meciul pe care-l avem şi să ne uităm înainte. Ştiam că vom întâlni un adversar care va profita de ocaziile sale.

Eu cred că în repriza a doua am făcut ce trebuia, am avut ocazii. Arbitrul e cel care dictează fazele. Dacă a fluierat, înseamnă că a văzut bine. A fost foarte frumos al treilea gol, cu recuperarea de la mijlocul terenului. Puteam să mai marcăm încă două, trei goluri. Dar au avut un portar excelent. La fel a fost şi Courotis. Ne-a salvat. Eu cred că am meritat să câştigăm.

Sunt trei puncte, continuăm cu munca noastră, cu ce trebuie să facem. Să facem bine lucrurile bine şi atunci se vor întâmpla lucruri bune. Sunt doar trei puncte"
, a declarat după meci Zinedine Zidane, citat de AS.