S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out

PSG s-a impus cu emoţii în faţa lui Nice. Parizienii au tremurat până în minutul 76 în faţa echipei lui Adrian Ursea

PSG Publicat de Emanoil Ursache pe 13 feb 2021

PSG a câştigat meciul de pe Parc de Princes din etapa a 25-a, din Ligue 1. ”Roş-albaştrii” Franţei s-au impus cu 2-1 în faţa echipei antrenate de românul Adrian Ursea şi urcă pentru moment pe primul loc în Ligue 1, în faţa lui Lille şi Lyon.

Draxler a deschis scorul în minutul 22 pentru parizieni, însă Rony Lopes a egalat în minutul 50. Trupa lui Mauricio Pochettino a dat însă lovitura de graţie în minutul 76, datorită golului marcat de Kean, şi şi-a trecut în cont toate cele trei puncte.

De la PSG au lipsit fotbalişti precum Neymar, Di Maria, Veratti, Rafinha sau Bernat.

PSG a ajuns astfel la 54 de puncte în 25 meciuri, la fel ca Lille, care are însă un meci mai puţin jucat. Lyon are şi ea o partidă în minus şi 52 de puncte.

Lyon joacă sâmbătă, de la 22:00, pe teren propriu cu Montpellier. Lille joacă tot acasă cu Brest, duminică, de la ora 18:00.

În urma acestui rezultat, Nice se clasează pe locul 14 în Ligue 1.