VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga
Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2 VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2
Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...” Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...”
Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid

PSG, victorie cu rezervele, contra unei divizionare secunde

PSG Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2020

PSG a câştigat amicalul cu Sochaux (locul 14 în Ligue 2), scor 1-0. La meci au putut asista un număr redus de spectatori, practică deja folosită de campioana din Ligue 1. De asemenea s-a jucat în două reprize a câte 40 de minute.

Thomas Tuchel a decis să trimită mai mulţi jucători care de obicei sunt rezerve, iar la pauză a introdus mulţi tineri de perspectivă.

Unicul gol a fost marcat de Choupo-Moting, în minutl 15. De asemenea, de menţionat ar mai fi faptul că Paredes a ratat un penalty pentru parizieni, în minutul 28.