Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Radu Drăguşin a explicat faza de la golul doi al Olandei: „Aşa a fost”

EURO 2024 Publicat pe 7 iul 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40226/21658932/1/romania-olanda-uefa-euro-2024-2-07-2024-7.jpg

România a pierdut cu Olanda, 3-0, în optimile de finală ale EURO 2024. ”Tricolorii” au ajuns în această fază, după ce au câştigat grupa E.

Golul doi al olandezilor, reuşit de Malen, i-a avut în prim-plan pe Radu Drăguşin şi Cody Gakpo.

Fundaşul român a fost găsit vinovat pentru acest gol deoarece a vrut să lase mingea să iasă în out de poartă şi nu a intervenit. Starul lui Liverpool a profitat de neatenţia lui Drăguşin şi i-a centrat lui Donyell Mallen, care a marcat.

La cinci zile după eliminarea din optimi, Radu Drăguşin a vorbit despre acea fază şi a spus că a lăsat mingea deoarece a crezut că Gakpo nu va ajunge la balon.

„Am avut impresia că nu mai ajunge la acea minge, din păcate a ajuns. Sunt jucători valoroşi, pe care nu trebuie să-i laşi să respire.

Până la urmă, aşa a fost acea fază”, a declarat Radu Drăguşin, la Digi Sport.

Fundaşul lui Tottenham a vorbit şi despre atmosfera creată de „zidul galben” la EURO şi a transmis că este mândru de suporterii români.

„Am primit o grămadă de mesaje şi rezumatul lor este ‘Mulţumim că ne-aţi făcut mândri’.

Atmosfera aceasta, din tribune şi din teren, este un lucru pe care n-am crezut niciodată că îl voi trăi în viaţă. M-a marcat foarte mult.  Şi noi suntem mândri de suporterii noştri”, a completatat Radu Drăguşin.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

EURO 2024

Ultimele articole Toate articolele