Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

Radu Drăguşin, lăudat de presa din Italia pentru evoluţia cu AC Milan: ”Nu a ratat nicio intervenţie!”

Serie A Publicat de Emanoil Ursache pe 20 feb 2022

Prestaţia lui Radu Drăguşin (20 de ani) din remiza surprinzătoare, scor 2-2, între Salernitana şi AC Milan, a fost laudată în presa din Italia.

Publicaţia Gazzeta dello Sport i-a acordat lui Drăguşin nota 6,5, considerându-l cel mai bun om din defensiva Salernitanei. Internaţionalul român de tineret a fost notat asemănător şi de către TuttoMercatoWeb, şi Eurosport.it.

Calciomercato a apreciat chiar mai mult evoluţia apărătorul central, căruia i-a oferit nota 7: ”Românul atent, închide şi <<muşcă>> toate mingile. L-a oprit bine pe Brahim Diaz şi a avut o intervenţie foarte bună în minutul 12 al celei de-a doua reprize. A stat concentrat până la final şi nu a ratat nicio intervenţie!”.

Salernitana, cu Radu Drăguşin integralist, a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa lui Ciprian Tătăruşanu (rezervă neutilizată în meci), AC Milan, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Italiei.

Salernitana a marcat prin Bonazzoli 29’ şi Duric 72’. Pentru Milan au înscris Messias 5’ şi Rebic 77’.

În urma acestui rezultat, AC Milan adună 56 de puncte şi riscă să piară primul loc în Serie A, dacă Inter (54 p) o învinge duminică pe Sassuolo. Salernitana rămâne tot pe ultimul loc, cu 14 puncte adunate.