Ultima oră
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO

Rapid s-a săturat! Victor Angelescu, discurs dur faţă de arbitrajul din meciurile giuleştenilor în acest sezon: „Oricine ar fi arbitrul are ceva cu noi. Eu vorbesc degeaba şi probabil că unii stau şi râd prin birouri” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 13 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Victor Angelescu, preşedintele Rapidului, a comentat fazele de arbitraj din meciul încheiat la egalitate de echipa sa contra lui U Cluj, scor 0-0.

 

 

 

 

U Cluj şi Rapid au remizat în meciul care a deschis etapa a 9-a din SuperLigă, scor 0-0, într-o partidă lipsită de ocazii clare. În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul secund, cu 19 puncte, iar U Cluj se află pe poziţia a 6-a, cu 13 puncte.

Cea mai controversată fază a partidei a venit spre final, când, în urma unui atac al giuleştenilor, Baroan l-a depăşit pe fundaşul Cisse, însă ivorianul l-a faultat la marginea careului. Arbitrul Andrei Chivulete a dictat lovitură liberă pentru Rapid şi i-a arătat cartonaş galben lui Cisse.

Execuţia din acea lovitură liberă a creat o altă dispută. Balonul a fost atins cu mana de un jucator al celor de la U Cluj, dar Andrei Chivulete a luat încă o decizie care nu a fost pe placul giuleştenilor.

În timpul unei intervenţii telefonice la Fotbal Show, Victor Angelescu a criticat modul în care Rapid a fost arbitrată.

„E penalty, am revăzut fazele, chiar avem o filmare din spatele porţii... e penalty cât casa la hent, la lovitura liberă. Cred că filmarea o au şi cei din camera VAR. Cred că sunt mai multe camere puse. Am văzut reluările de pe transmisiuni, dar şi pe reluările de pe transmisiune tot hent mi se pare.

E al şaselea penalty neacordat în nouă etape. La noi nu se intervine nici când e clar, nici când e la jumate, nici când e 100%. Nu avem cum să continuăm aşa. Maximul pe care îl putem obţine e participarea în cupele europene, pentru că nu vom fi lăsaţi să ne batem pentru nimic. E clar că oricine ar fi arbitrul are ceva cu noi. Eu vorbesc degeaba şi probabil că unii stau şi râd prin birouri.

Nu ni se dă un penalty în nouă etape. Cu U Cluj m-am săturat. Şi sezonul trecut am păţit la fel. Fiecare are relaţiile lui. Nouă ne e greu să jucăm aşa. Nu se poate să nu primim măcar un penalty din atâtea situaţii. O să încercăm să câştigăm şi când suntem dezavantajaţi şi sperăm că vom termina în primele trei locuri”, a declarat Victor Angelescu pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele