VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo
ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră
Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie
VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede” VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede”
Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam

Rareş Ilie, titular la Nice, în remiza cu Partizan Belgrad din Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2022

OGC Nice, pentru care Rareş Ilie a fost titular, a făcut joi un egal la Belgrad, cu Partizan, scor 1-1, în a doua etapă din faza grupelor. Echipa turcă Başakşehir a învins pe Fiorentina, iar spaniolii de la Villarreal au învins în Israel.

La Belgrad, Rareş Ilie a fost titular la Nice, care a deschis scorul în minutul 2, prin Bryan. Gazdele au egalat în minutul 60 prin Diabate, iar Ilie a fost schimbat în minutul 63, cu Sofiane Diop. Scorul final a fost 1-1, iar Nice se află la al doilea egal din grupe.

Rezultatele înregistrate joi seara în meciurile din Conference League:

Grupa A: RFS – Hearts of Midlothan  0-2; Istanbul Başakşehir – AC Fiorentina 3-0.

Grupa B: Silkeborg – West Ham United 2-3; FCSB – Anderlecht 0-0.

Grupa C: Hapoel Beer-Sheva – Villarreal 1-2; Lech Poznan – Austria Viena 4-1.

Grupa D: Partizan Belgrad – OGC Nice 1-1; FC Koln – Slovacko 4-2.