Ultima oră
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
FCSB are mijlocaş! ”Îşi ia la mână adversarul!” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB are mijlocaş! ”Îşi ia la mână adversarul!” | VIDEO EXCLUSIV

Răsturnare de situaţie! De pe lista neagră a lui Becali, titular în echipa cu care FCSB vrea să revină în top. Vedeta din Superliga pe care patronul roş-albaştrilor regretă că n-a transferat-o

FCSB Publicat de Prima Sport pe 19 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Răsturnare spectaculoasă în cazul lui Ofri Arad. Mijlocaşul va rămâne în planurile de viitor ale lui FCSB. Anunţul a fost făcut chiar de Gigi Becali, care spunea în urmă cu două luni că mijlocaşul adus de la Kairat va pleca în vară de la fosta campioană.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22449585/1/cfr-cluj-fcsb-play-off-superliga-superbet-15-09-2024.jpg

Becali s-a răzgândit, iar după ultimul meci din play-off, 0-2 cu Hermannstadt, a declarat că Ofri Arad va fi om de bază în stagiunea 2026-2027.

”Am vrut să-i văd pe Ngezana, pe Ofri Arad, pe Duarte, pe Thiam, ca să ştim ce facem în sezonul viitor şi la cine renunţăm. Adică să luăm o decizie. Nu e frumos să spun acum ce concluzie am tras. O să le vedeţi în hotărârea pe care am luat-o.

Nu vreau să vorbesc punctual despre jucători acum. Vă spun doar atât: o să plece 5-6 jucători, o să vină 5-6. Sunt mulţi fără valoare, de asta. Sunt unii, de exemplu, în care mi-am pus baza, ne-au ajutat doi ani la câştigarea campionatului şi acum nu ne mai bazăm pe ei deloc, nu te mai poţi baza. Parcă s-a şters fotbalul din capul lor.

Nu există variante din campionat, niciun jucător. Mâine (n.r. - marţi) mă întâlnesc cu MM să vedem câţiva jucători. Mi-i prezintă să-i văd şi să aleg. Are doi fundaşi, doi mijlocaşi, doi atacanţi, chiar trei. Dintre ei să aleg câte unul. Asta este situaţia. Numai străini sunt.

Numai şi numai cu bani îi iau. Am luat eu vreodată jucători liberi? Andre Duarte a fost liber, e adevărat, dar nu a fost chiar liber, a avut nişte probleme acolo. Îl ştiam de la Craiova, l-am vrut, dar liberi nu iau. Ofri Arad a avut o problemă medicală, de asta a rămas liber şi mi se pare că tot am plătit ceva, am dat la impresar. Eu nu iau jucători liberi decât dacă au fost probleme, accidentări. Arad îmi place, va începe campionatul”, a spus Gigi Becali la Prima Sport.

”Mi-au spus că nu mai este fotbalist”

Finanţatorul lui FCSB a dat exemplul Ciprian Deac, jucător care a fost aproape de gruparea roş-albaştrilor, dar Gigi Becali n-a mai insistat în cele din urmă pentru transfer. Se întâmpla în 2017, când Deac a semnat în cele din urmă prelungirea contractului cu CFR Cluj.

”Cum am greşit cu Deac, o să ţin minte toată viaţa. Dacă îl luam atunci, aveam toate campionatele luate. 5.000 cerea impresarul, 15.000 pe lună salariu. Am întrebat pe cineva din club, mi-a zis că nu mai este fotbalist, că nu mai poate să joace fotbal. A luat toate campionatele cu CFR, dacă nu era el, le luam pe toate.

Pe el îl ţin minte că este relevant. Dacă un jucător este accidentat, dar a fost valoros, îl iei. Dar dacă el e liber şi echipa aia nu prelungeşte cu el... Bine, alta e când ştie că rămâne liber şi trage el de contract, nu-l lasă echipa liber”, a afirmat Becali la PrimaSport.

Deac a făcut anunţul retragerii sale după etapa din weekend. La 40 de ani, Deac va juca ultimul său meci din carieră vineri, cu FC Argeş.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele