Michelle Kwan, medaliată olimpică la patinaj artistic, a fost numită ambasadorul SUA în Belize Michelle Kwan, medaliată olimpică la patinaj artistic, a fost numită ambasadorul SUA în Belize
Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga
VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă
Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore
Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport
EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate” EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate”

RB Leipzig s-a despărţit de tehnicianul Domenico Tedesco

Bundesliga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 7 sep 2022

Clubul RB Leipzig a anunţat, miercuri, că s-a despărţit de tehnicianul Domenico Tedesco.

Despărţirea este o consecinţă a înfrângerii cu scorul de 1-4 din meciul de marţi cu Şahtior Doneţk, disputat acasă, în grupele Ligii Campionilor.

“A fost o decizie foarte dificilă pentru noi. Domenico este un antrenor fantastic, care va obţine multe succese. Însă având în vedere startul mediocru al sezonului de Bundasliga şi înfrângerile recente cu Eintracht şi Şahtior, credem că o schimbare la conducerea tehnică este calea corectă pentru a răsturna situaţia”, a declarat Oliver Mintzlaff, CEO RB Leipzig.

Tedesco antrena echipa Leipzig din 9 decembrie 2021.