Alexandru Băluţă a reacţionat după informaţiile apărute în spaţiul public privind motivele pentru care nu a mai ajuns la Politehnica Timişoara.
Citește și

Fostul jucător al FCSB a fost asociat cu acuzaţii referitoare la viaţa sa extrasportivă, potrivit cărora transferul ar fi căzut din cauza unor presupuse probleme legate de jocurile de noroc.
Rămas liber de contract după despărţirea de Boluspor, Băluţă a fost dorit de Poli Timişoara, însă negocierile nu s-au concretizat.
În cele din urmă, fotbalistul în vârstă de 32 de ani şi-a găsit o nouă echipă şi a semnat cu Chindia Târgovişte.
”Referitor la informaţiile denigratoare apărute în spaţiul public prin acel pretins raport de scouting, fac următoarele precizări:
Informaţiile apărute care privesc viaţa mea socială şi personală sunt complet false. Îmi rezerv dreptul de a acţiona pe cale legală împotriva persoanelor sau entităţilor care au iniţiat această campanie denigratoare la adresa mea.
Singurele meciuri jucate de mine au fost pe teren, acolo unde am dat mereu dovadă de profesionalism. Tot pe teren voi demonstra, încă o dată, adevărul despre fotbalistul şi omul Alex Băluţă.
Restul e doar zgomot”, a scris Băluţă, pe Instagram
