Ultima oră
Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Reacţia lui Hora, după ce a adus victoria celor de la UTA cu Dinamo, după 52 de ani de secetă. ”Se sărbătoreşte în vestiar, acum vedem dacă vor veni şi primele”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19495920/1/uta.jpg

Dinamo a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din Liga I. Arădenii au obţinut prima victoria în actualul sezon al Ligii I.

Ioan Hora a marcat din penalty, în minutul 42, acordat după un fault al lui Puljic asupra lui Ursu.

Autorul golului a declarat că în vestiarul arădenilor este sărbătoare, cu ocazia victoriei cu Dinamo, după 52 de ani de pauză. Hora a spus că speră şi la o primă, după primul succes stagional.

Se sărbătoreşte în vestiar, acum vedem dacă vor veni şi primele. E important că am rămas calm la faza penalty-ului, dar, primul rând, vreau să-mi felicit colegii, am avut un portar mare în seara asta”, a declarat, la flash interviu, Ioan Hora.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele