Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

Reacţia lui Ilie Poenaru, după ce Vlad Morar a ratat ireal în prelungiri şi au pierdut 2 puncte cu Rapid: ”Şi atacanţii mari ratează!”

Gaz Metan Mediaș Publicat de Răzvan Cîrceag pe 4 feb 2022

Gaz Metan şi Rapid au terminat la egalitate duelul din etapa 24 din Casa Liga 1, scor 1-1. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.

Gaz Metan a egalat în 55, prin Lixandru, în urma unui corner. Gazdele puteau pleca cu 3 puncte în prelungiri, când Vlad Morar a fost autorul unei ratări MONUMENTALE. Din faţa porţii a trimis pe lângă.

La final, Ilie Poenaru – antrenorul medieşenilor - a analizat jocul şi a comentat faza din prelungiri care le putea aduce fără probleme victoria.

„Noi credem în şansa noastră şi ştim ce muncim, ce facem. Am un grup de caractere, un grup bun. Se vede şi se reflectă în teren că îşi doresc. Am început rău, am primit gol în primele minute.

Le-am spus să stăm mai organizaţi în primele minute, din păcate am primit gol foarte uşor, o lipsă de organizare, de reacţie şi de aici a trebuit să alergăm foarte mult pentru a obţine acest punct care e unul bun, de moral, împotriva unei echipe de tradiţie. Dar sunt puţin dezamăgit, în sensul în care puteam să câştigăm cele trei puncte, cred eu meritate în repriza a doua

Nu mă aşteptam, Vlad este un jucător de execuţii, în situaţii din astea nu te iartă. dar asta e. Asta a fost decizia lui, trebuia să finalizeze cu stângul, a vrut cu exteriorul piciorului drept şi din păcate nu i-a ieşit. Sunt momente şi momente, şi atacanţii mari ratează. Până la urmă el a făcut un joc bun şi mă bucur că nu am pierdut meciul”, a declarat Ilie Poenaru.