Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

Reacţia lui Mikel Arteta după dezamăgirea suferită în finala UCL: „Este foarte greu de acceptat”

Champions League Publicat pe duminică, 10:16
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Mikel Arteta, antrenorul echipei Arsenal Londra, este dezamăgit după finala Ligii Campionilor pierdută de formaţia sa, sâmbătă seara, la lovituri de departajare, în faţa echipei franceze Paris SG.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22463383/1/profimedia-1106806020.jpg

 

„Le-am spus jucătorilor mei că sunt foarte mândru de ei. Că am reuşit, în circumstanţele pe care noi, intern, le cunoaştem. Să gestionăm acest grup de jucători, felul în care poartă această emblemă. Am ajuns în finala cea mare şi am ratat-o. Este foarte greu de acceptat!

Dar nu am mai făcut asta de 22 de ani [să câştigăm campionatul] şi este doar a doua oară în istoria noastră [că am ajuns în finala UCL]. Trebuie să recunoaştem şi să ne împăcăm cu sezonul pe care l-am avut. Nimeni nu va veni să ne ia durerea.

Cred că trebuie să faci tot posibilul. Dacă suferi, treci prin durere. Dacă ai făcut ceva greşit, trebuie să înveţi din asta. Reflectă asupra acestui lucru. Să aratăm ambiţia că vrem să ajungem din nou sus”, a declarat Arteta după ce echipa sa, Arsenal Londra, a pierdut, la lovituri de departajare, finala Ligii Campionilor, în faţa lui Paris SG.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri