Ultima oră
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Anglia pune presiune pe poarta adversă LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Anglia pune presiune pe poarta adversă
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV
Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2 Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2
Presa din Portugalia îl elogiază pe Cristiano Ronaldo după un nou record stabilit! Presa din Portugalia îl elogiază pe Cristiano Ronaldo după un nou record stabilit!
Mihai Rotaru, lovitură după lovitură pe piaţa transferurilor! După Răzvan Sava, un alt fotbalist a fost prezentat de Universitatea Craiova: ”A câştigat titlu!”

Mihai Rotaru, lovitură după lovitură pe piaţa transferurilor! După Răzvan Sava, un alt fotbalist a fost prezentat de Universitatea Craiova: ”A câştigat titlu!”

Reacţia lui Mircea Rednic după eşecul dur de la Iaşi. ”Nu am cum să nu fiu supărat!”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 30 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Politehnica Iaşi a trecut clar pe teren propriu, cu 4-0, de UTA Arad, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21984525/1/poli-iasi-uta-arad-superliga-superbet-play-out-30-03-2025-1.jpg

 

Golurile au fost marcate de Roman ‘5, Camara ’29, Marchioni ’44 şi Skuka ’81 (penalty).

Mircea Rednic a fost supărat din cauza diferenţei de scor, dar, surprinzător nu a avut nimic de zis negativ despre atitudinea jucătorilor.

”Nu am cum să nu fiu supărat, pentru că am făcut multe cadouri. În afară de primul gol, când am fost surprinşi, restul au fost cadouri. Ca joc, am dominat în prima repriză. Am ajuns în faţa porţii, dar nu am dat goluri. Ei au speculat greşelile noastre şi ne-au taxat.

Am avut posesia. Până acum nu am avut posesia, dar degeaba dacă nu marchezi sau câştigi. Încă nu am găsit soluţii în atac. Costache nu e chiar vârf.

Când faci cadouri, atunci plăteşti. Asta nu înseamnă că iau din meritele Iaşiului.

La atitudine nu am ce să le reproşez. Dacă eşti profesionist îţi faci treaba până în ultima zi. După ăia te gândeşti dacă vrei să mai rămâi din vară sau nu”
, a spus Rednic, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele