Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Reacţie oficială din tabăra FCSB-ului, după postarea cu tentă rasistă a lui Daniel Bîrligea: „Oaia e un animal care mie îmi place” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Prima Sport pe 12 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

După remiza dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj de sâmbătă, FCSB a devenit pentru a doua oară campioana României.

 

 

În ciuda faptului că avea deja asigurat un nou titlu de campioană a României, FCSB s-a impus şi în confruntarea cu „U” Cluj, scor 2-0, graţie dublei lui Marius Ştefănescu. Astfel, cu 2 etape rămase de disputat din actuala stagiune, trupa pregătită de Elias Charalambous este pe primul loc, la 9 „lungimi” de CFR Cluj şi la 11 de Universitatea Craiova.

La scurt timp după ce FCSB a câştigat al doilea titlu la rând, Daniel Bîrligea a postat o fotografie pe Instagram, cu trimitele la rivalele din Capitală. Atacantul a şters imaginea din mediul online şi a ţinut să îşi ceară scuze pentru vâlva creată.

Prezent în studio-ul emisiunii Fotbal Show, MM Stoica a fost întrebat despre postarea lui Daniel Bîrligea. Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB a transmis că este de admirat faptul că atacantul şi-a cerut scuze pentru ceea ce a făcut.

„Eu zic că a făcut un lucru frumos că s-a scuzat. Putea să nu o facă. Îţi dai seama că nu e făcută de el, e făcută de altcineva şi trimisă. El chiar mi-a arătat-o, dar eu nici nu am văzut ce e jos. Şi noi suntem ironizaţi mereu, că noi suntem oi şi nu ştiu ce.

Oaia e un animal care mie îmi place. De la oaie se folosesc multe, şi lâna, şi brânza. Omul s-a comportat admirabil că s-a scuzat.” , a declarat MM Stoica, în exclusivitate pentru Prima Sport.

Daniel Bîrligea şi-a prezent scuzele pentru postarea publicată: „Am făcut-o în timpul Euforiei”

„Vreau să îmi cer scuze pentru postarea pe care am făcut-o în timpul euforiei. Nu m-am gândit ce poate implica acea postare şi îmi cer scuze tuturor jucătorilor şi suporterilor echipelor pe care le-am jignit. Nu îmi doream asta.

A fost o chestie pe moment, ne-a luat valul pe toţi, nu credeam că o să jignesc, vreau să îmi cer scuze, vreau să rămână respectul care a fost mereu între noi şi rivali. Noi suntem rivali doar pe teren. Eu îmi doresc ca echipa mea să câştige şi să ne îndeplinim obiectivele”, a spus Bîrliea, după meciul cu ”U” Cluj.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele