Ultima oră
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV
"King Kazu" şi-a prelungit contractul la 60 de ani şi va începe al 42-lea sezon de fotbal profesionist "King Kazu" şi-a prelungit contractul la 60 de ani şi va începe al 42-lea sezon de fotbal profesionist

Reacţie orgolioasă din tabăra UTA-ei după victoria cu Botoşani: ”Am arătat că suntem o echipă mare!”

UTA Arad Publicat pe 31 oct 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19571306/1/cip-6139.jpg

Neluţ Roşu, mijlocaşul UTA-ei, a avut o tresărire de orgoliu după ce ”Bătrâna Doamnă” s-a impus, scor 2-3, în deplasarea de pe terenul Botoşaniului iar nou-promovata a avut o evoluţie solidă în faţa echipei care a terminat pe locul 4 ediţia precedentă din Casa Liga 1.

”Am venit aici ca să câştigăm. Am arătat că suntem o echipă mare, nu mică aşa cum spun unii. UTA are tradiţie, are jucători buni.”, a reacţionat mijlocaşul UTA-ei, Neluţ Roşu, la finalul victoriei cu Botoşani.

Întrebat dacă antrenorul Laszlo Balint a fost supărat pentru evoluţia la pauză a elevilor săi, Neluţ Roşu a explicat cum au stat lucrurile: ”Nu era supărat, era normal să ne atragă atenţia cu unele lucruri. Cred că după marcarea primului gol am intrat într-o degringoladă. Ne bucurăm că am reuşit să ieşim montaţi de la pauză. Ne pare rău că, în această perioadă, nu am reuşit să avem suporterii alături de noi. Le dedicăm victoria.”

Formaţia FC Botoşani a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a noua din Casa Liga I.

Au marcat Keyta 27’ (penalti) şi Florescu 33’ (penalti) pentru gazde, respectiv Morar 4’, 72’ şi Erico 48’ pentru oaspeţi.

În minutul 48, după golul de 2-2, tehnicianul gazdelor, Marius Croitoru, a fost eliminat.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele