VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Record setat de Manuel Neuer în Qatar. A devenit portarul cu cele mai multe prezenţe la un mondial

CM 2022 Publicat de Daian Cutu pe 1 dec 2022

Germanul Manuel Neuer a devenit, joi, portarul cu cele mai multe meciuri jucate la Cupa Mondială.

El evoluează în partida Germaniei cu naţionala din Costa Rica, din ultima etapă a grupelor CM. Pentru Neuer este al 19-lea meci jucat la turneele finale ale CM.

Neuer i-a depăşit pe germanul Sepp Meier şi pe brazilianul Claudio Taffarel, care au evoluat în câte 18 meciuri la turneele finale ale CM.