Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”

Recorduri doborâte de Giroud şi Lloris la meciul cu Polonia de la mondial

CM 2022 Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2022

În meciul cu Polonia, de duminică, de la Cupa Mondială, Olivier Giroud a devenit cel mai bun marcator din toate timpurile pentru echipa Franţei, iar Hugo Lloris a egalat recordul de selecţii pentru Les Bleus.

Olivier Giroud a deschis scorul în minutul 44 al partidei cu Polonia şi a marcat golul său cu numărul 52 pentru echipa naţională, întrecându-l astfel pe Thierry Henry, care are 51 de goluri. Atacantul lui Milan a înscris cele 52 de goluri în 117 selecţii pentru naţionala Cocoşilor Galici.

Hugo Lloris a egalat la acest meci recordul de selecţii pentru echipa Franţei, deţinut de fostul fundaş Lilian Thuram. Căpitanul Les Bleus a adunat 142 de meciuri în tricoul Franţei.