Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Rednic, cu gândul la confruntarea cu FCSB! "Îmi plac meciurile astea, mă ambiţionează"

Farul Constanta Publicat de Andrei Ionascu pe 15 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

FC Viitorul a urcat pe locul 6 în Liga 1 după remiza din deplasare cu UTA, scor 0-0, în etapa a 16-a. Antrenorul constănţenilor, Mircea Rednic, s-a declarat dezamăgit de jocul ofensiv al echipei sale. Pentru Viitorul urmează meciuri complicate, cu FCSB şi Universitatea Craiova.

Prudenţa a fost cuvântul de ordine în cazul ambelor echipe în confruntarea de la Arad. Echipa pregătită de Mircea Rednic a jucat în inferioritate numerică din minutul 83, după eliminarea fundaşului Virgil Ghiţă.

"Astea-s condiţiile! Trebuie să te adaptezi, am făcut-o în prima repriză. Dar în repriza a doua am greşit foarte multe pase. Au fost puţine ocazii de gol, s-a jucat mai mult la mijlocul terenului. A fost mai mult un joc de luptă, n-a câştigat nimeni! Îmi pare rău că am pierdut şi un jucător de bază pentru meciul următor, cu FCSB. Chiar nu-l înţeleg pe Ghiţă, are destulă experienţă.

Avem patru meciuri de foc, cel mai important e cel de marţi (cu FCSB). Îmi plac meciurile astea, mă ambiţionează. Sunt echipe care joacă un fotbal bun, acum să vedem", a spus Mircea Rednic la finalul partidei de la Arad.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38231/19893851/1/cip-1701.jpg

Clasamentul Ligii 1

//i0.1616.ro/media/581/3142/38231/19893851/2/clasament-viitorul.jpg

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Farul Constanta

Ultimele articole Toate articolele