Poli Timişoara, nou-promovata în Liga a doua, a negociat pentru transferul lui Alexandru Băluţă. În final, mijlocaşul a declinat oferta şi a ajuns la un acord cu Chindia Târgovişte.
Citește și

Poli are planuri mari sub comanda lui Dan Alexa şi vrea să forţeze promovarea în Superliga în următoare stagiune. După ce l-au pierdut pe Băluţă, bănăţenii s-au reorientat rapid. Potrivit fanatik.ro, Poli negociază cu fostul coechipier al lui Băluţă de la FCSB, Vali Gheorghe (29 de ani), care a evoluat în sezonul recent încheiat pentru Petrolul Ploieşti.
Vali Gheorghe a fost o prezenţă obişnuită în Superliga. Jucătorul s-a lansat la Astra Giurgiu, iar FCSB a plătit 250.000 de euro pentru transferul său, în 2021. Gheorghe a mai trecut şi pe la Umraniyespor, grupare din prima ligă a Turciei, dar şi pe la ”U” Cluj, Poli Iaşi sau Petrolul.
Timişoara e campioana achiziţiilor în liga secundă. Sub comanda lui Dan Alexa au ajuns deja Andrei Artean (32 de ani, mijlocaş, ex-Universitatea Cluj), Aurelian Chiţu (35 de ani, atacant, ex-FC Hermannstadt), Stephan Drăghici (28 de ani, mijlocaş, ex-Steaua Bucureşti), Mihai Dolghi (23 ani, mijlocaş, ex-ACSM Reşiţa) şi Mihai Bonţ (19 ani, atacant, ex-Sănătatea Cluj).
