Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”
Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor

”Remiză albă” între Torino şi Fiorentina, în etapa 27 din Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 2 mar 2024

Torino a terminat la egalitate sâmbătă seara, scor 0-0, cu formaţia AC Fiorentina, într-un meci al etapei a 27-a din Serie A.

Torinezii au avut un gol al lui Zapata anulat de VAR, în minutul 40, pentru un fault în atac comis de columbian asupra portarului Vanja Milinkovic-Savic. Intrat în minutul 9, în locul accidentatului Ilic, Samuele Ricci a fost eliminat în al şaptelea minut al prelungirilor primei reprize, lăsând gazdele în zece oameni.

Fiorentina nu a profitat şi meciul s-a terminat la egalitate, 0-0.

AC Fiorentina ocupă locul 7 în clasament, cu 42 de puncte, în timp ce Torino este pe 10, cu 37 de puncte.