LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii încep decis a doua repriză LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii încep decis a doua repriză
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

Rennes a învins pe Saint-Etienne şi se menţine în lupta pentru un loc de Champions League

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 1 mai 2022

Rennes a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Saint-Etienne, într-un meci din etapa a XXXV-a a Ligue 1.

Gazdele s-au impus prin reuşitele lui Majer '41 şi '85.

Într-un alt joc, Lens şi Rennes au remizat, scor 2-2, pe terenul primei formaţii.

Rennes ocupă locul 3, de preliminariile Champions League, cu 62 de puncte, după PSG, deja campioană, cu 79 de puncte, şi Olympique Marseille, 65 de puncte şi un joc mai puţin.

Pe locul 4 se află Monaco, 59 de puncte, un meci mai puţin, iar pe 5, Strasbourg, cu 57 de puncte, la egalitate cu Nice, de pe locul 6, de asemenea cu un joc mai puţin.

Saint-Etienne ocupă locul 18, de baraj, cu 35 de puncte, la două puncte de Clermont, de pe locul 17, ultimul de menţinere. Clermont nu a jucat încă în această etapă.