Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol
VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA
S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor
Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult” Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult”
Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor
"Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca "Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca

Replică pentru că nu a fost chemat la naţională. Ronaldo Deaconu a adus victoria echipei sale în campionatul Poloniei

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2023

Mijlocaşul român Ronaldo Deaconu a înscris golul victoriei echipei sale, Korona Kielce, în meciul disputat pe teren propriu cu Miedz Legnica, în campionatul primei ligi poloneze, Ekstraklasa.

Korona Kielce s-a impus cu 1-0 în etapa a 26-a din Ekstraklasa. Unicul gol al meciului a fost înscris de mijlocaşul român Ronaldo Deaconu, în minutul 12.

Deaconu a fost înlocuit în minutul 64 al meciului. Celălalt fotbalist român al Koronei Kielce, Marius Briceag, a fost integralist.

În clasament, Korona se află pe locul 13, cu 30 de puncte, victoria obţinută în faţa ultimei clasate scoţând-o pentru moment din zona retrogradării.