Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Resemnare la Sepsi, după ratarea Cupei României. Ce au declarat Ştefan şi Vaşvari

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19429069/1/ste.jpg

FCSB a învins, miercuri, pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti, Sepsi OSK, scor 1-0, în finala Cupei României. Pentru roş-albaştri, care îşi asigură prezenţa în preliminariile UEFA Europa League, acesta este primul trofeu după o pauză de patru ani.

La final, doi dintre cei mai buni jucători ai învinşilor au declarat:

„Ne pare rău că nu am putut astăzi mai mult, dar sperăm să facem o figură frumoasă în campionat. Din păcate, nu am demonstrat astăzi că merităm să câştigăm cupa. Nu ne-a ieşit jocul aşa cum voiam. În prima repriză, am jucat mult mai ofensiv. Nu ştiu de ce ne-am retras în a doua repriză. Poate ne-a fost puţin frică de golul care oricum a venit. Am intrat concentraţi, am zis să nu primim gol, că de marcat o să marcăm. Toţi am greşit, nu trebuie să dăm vina pe cineva. Nu cred că au avut o experienţă mult mai mare, pentru că şi ei au avut jucători tineri pe teren, dar au fructificat acea ocazie. Nu mă interesează momentan (n.r. un posibil transfer), eu vreau să îmi fac treaba cât mai bine la club”, a spus Florin Ştefan.

„Ne doream să facem un întreg oraş fericit, dar nu am reuşit astăzi. Nu ştiu dacă a fost emoţie, nu vreau să caut scuze, dar probabil că ei au avut mai multă prospeţime. Istvan e un jucător care pe noi ne ajută foarte mult, nu ştiu de ce nu a primit acel răspuns şi nu am riscat să îl introducem pe teren. Ne-am făcut o obişnuinţă să luăm «tontogoluri» din astea. Eu cred că nu trebuie să ne facem probleme că vom retrograda, dar trebuie să fim atenţi, pentru că oricine poate intra în hora aceea”, a spus Gabriel Vaşvari, la flash interviurile, de după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele