Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Revoltă cu puţin timp înaintea finalei Cupei României: "Este ceva incredibil! Am sunat la Ligă şi la Federaţie"

Cupa României Publicat pe 22 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Attila Hadnagy, directorul general al lui Sepsi Sf. Gheorghe, s-a declarat revoltat de situaţia în care se află Istvan Fulop.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19428938/1/sepsi-fcsb.jpg

Atacantul lui Sepsi se află într-o situaţie similară cu cea a lui Andrei Vlad la turul semifinalei cu Dinamo, iar clubul din Sfântu Gheorghe a solicitat Federaţiei un punct de vedere. Forul de la Casa Fotbalului nu a dat însă niciun răspuns, iar Leo Grozavu a decis să nu rişte şi nu îl va folosi pe atacant în finala Cupei, care ar fi fost cel mai important meci din cariera sa.

"E incredibil, e revoltător. Nimeni nu a dat niciun răspuns. A sunat Şfaiţer la Ligă, la Federaţie, nimeni nu ştie regulamentul! E incredibil, nimeni să nu dea un răspuns. Este ceva incredibil, săracul om a ajuns în finala Cupei şi nu poate să joace. Am trimis un e-mail, măcar să ne răspundă, să ne spună că nu îl putem folosi.

Am decis să nu riscăm, să nu fie vorbe că am folosit un jucător care nu putea să joace. Eu cred că putea să joace, pentru că aşa s-a calificat şi Steaua în finală", a explicat Hadnagy, înaintea meciului.

Meciul dintre Sepsi şi FCSB se vede la Look Plus, de la ora 20:00.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele