Michelle Kwan, medaliată olimpică la patinaj artistic, a fost numită ambasadorul SUA în Belize Michelle Kwan, medaliată olimpică la patinaj artistic, a fost numită ambasadorul SUA în Belize
Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga
VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă
Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore
Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport
EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate” EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate”

Rezultatele serii de Europa League. Echipa lui Mircea Lucescu a pierdut la Istabul

Europa League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 8 sep 2022

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a fost învinsă joi seara, scor 1-2, în meciul de la Istanbul, cu Fenerbahce. Bulgarii de la Ludogoreţ au provocat surpriza învingând, scor 2-1, echipa italiană AS Roma, în timp ce formaţiile Arsenal şi Betis au câştigat în deplasare.

La Istanbul, pe stadionul Sukru Saracoglu, Fenerbache a condus cu 1-0 pe Dinamo Kiev, prin golul lui Gustavo Henrique, din minutul 35. Dinamo a egalat în minutul 63, prin Tsygankov, iar Batshuayi a înscris golul victoriei în minutul 90+1.