Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Robert Glinţă s-a calificat în semifinalele probei 50 m spate de la CM de la Budapesta. A avut al şaptea timp al seriilor

Sporturi Publicat pe 24 iun 2022

Robert Glinţă s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de 50 m spate din cadrul Campionatului Mondial de nataţie de la Budapesta.

Sportivul român a concurat în seria a patra şi a terminat cursa cu timpul de 24.79 secunde, al şaptelea al seriilor.

Semifinalele probei vor avea loc de la orele 20:09 şi 20:14.

Glinţă, locul 8 la 100 metri spate

Robert Glinţă a ocupat locul 8 în finala probei de 100 m spate la Campionatul Mondial de la Budapesta, zilele trecute.

Sportivul român în vârstă de 25 de ani s-a clasat pe locul 8, cu timpul de 53.63 secunde, într-o finală în care italianul Thomas Ceccon a stabilit un nou record mondial, cu timpul de 51.60 secunde. Argintul l-a cucerit Ryan Murphy (SUA) – 51.97 s, iar pe trei s-a clasat Hunter Armstrong (SUA) – 51.98 s.