Transfer interesant în Liga 2. CSC 1599 Şelimbăr a adus un fundaş cu multă experienţă de la Rapid Transfer interesant în Liga 2. CSC 1599 Şelimbăr a adus un fundaş cu multă experienţă de la Rapid
Universitatea Craiova a bifat primul transfer al verii. Oltenii îşi întăresc defensiva Universitatea Craiova a bifat primul transfer al verii. Oltenii îşi întăresc defensiva
Sepsi vrea să transfere un mijlocaş de la CFR Cluj. ”Putem să obţinem semnătura lui” Sepsi vrea să transfere un mijlocaş de la CFR Cluj. ”Putem să obţinem semnătura lui”
Francesco Bagnaia aduce prima victorie, după 15 ani de ”secetă” pentru Ducati la Assen. Se strânge bătălia la general Francesco Bagnaia aduce prima victorie, după 15 ani de ”secetă” pentru Ducati la Assen. Se strânge bătălia la general
Nadal nu mai resimte dureri la picior: ”Pot să merg normal în fiecare zi!” Nadal nu mai resimte dureri la picior: ”Pot să merg normal în fiecare zi!”
Răzvan Marin, împrumutat cu opţiune de cumpărare definitivă de Cagliari la Empoli Răzvan Marin, împrumutat cu opţiune de cumpărare definitivă de Cagliari la Empoli

Robert Glinţă s-a calificat în semifinalele probei 50 m spate de la CM de la Budapesta. A avut al şaptea timp al seriilor

Sporturi Publicat pe vineri, 10:51

Robert Glinţă s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de 50 m spate din cadrul Campionatului Mondial de nataţie de la Budapesta.

Sportivul român a concurat în seria a patra şi a terminat cursa cu timpul de 24.79 secunde, al şaptelea al seriilor.

Semifinalele probei vor avea loc de la orele 20:09 şi 20:14.

Glinţă, locul 8 la 100 metri spate

Robert Glinţă a ocupat locul 8 în finala probei de 100 m spate la Campionatul Mondial de la Budapesta, zilele trecute.

Sportivul român în vârstă de 25 de ani s-a clasat pe locul 8, cu timpul de 53.63 secunde, într-o finală în care italianul Thomas Ceccon a stabilit un nou record mondial, cu timpul de 51.60 secunde. Argintul l-a cucerit Ryan Murphy (SUA) – 51.97 s, iar pe trei s-a clasat Hunter Armstrong (SUA) – 51.98 s.