Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti
”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga

România, fără medalie la senioare la CE de gimnastică. Junioarele au obţinut 6, dintre care două de aur

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2022

Delegaţia României a încheiat participarea la Campionatul European de la Munchen fără medalie la senioare, în timp ce gimnastele junioare au câştigat şase medalii, din care două de aur.

Ana Bărbosu, singura senioară calificată în finalele pe aparate, s-a clasat, duminică, pe locul 8, ultimul, la bârnă (11.566), şi pe locul 4 la sol (13.633).

Senioarele nu au obţinut vreo medalie, ratând şi finala pe echipe (locul 9).

Astfel, România a încheiat participarea la Campionatul European de la Munchen cu un număr total de 6 medalii, obţinute doar de gimnastele junioare, după cum urmează: argint cu echipa şi la individual-compus (Amalia Ghigoarţă), aur la sărituri (Sabrina Voinea) şi la sol (Amalia Puflea), bronz la bârnă (Amalia Puflea) şi sol (Sabrina Voinea).

La CE de la Munchen s-au înscris 147 de gimnaste la senioare şi 112 la junioare, din 37 de ţări.