Adel Bettaieb, atacantul celor de la FC Argeş, a oferit detalii în legătură cu viitorul său.
Citește și

Dani Coman, preşedintele lui FC Argeş, a dezvăluit că Bettaieb a refuzat oferta de prelungire făcută de piteşteni şi a decis să meargă în China, acolo unde ar putea să încaseze 40.000 de euro pe lună.
Atacantul tunisian a negat că ar fi luat deja o decizie. Adel Bettaieb susţine că a primit mai multe propuneri interesante şi că îşi doreşte să facă cea mai bună alegere.
„Am primit ofertă de prelungire şi încă sunt în contact cu antrenorul, preşedintele, practic cu toată lumea de la club.
La FC Argeş am avut un an fantastic. Am cunoscut oameni extraordinari şi îi respect cu adevărat pe toţi cei de acolo, iar ei ştiu foarte bine ce simt pentru ei. Va fi întotdeauna clubul meu, clubul pe care îl iubesc.
Vom vedea ce va fi. În fotbal se poate întâmpla orice şi nu exclud nicio posibilitate.
Într-adevăr, am primit destul de multe oferte din străinătate, unele dintre ele fiind foarte interesante. Agentul meu este în contact şi cu câteva cluburi din România.
Perioada de transferuri este destul de lungă, iar eu îmi doresc doar să fac cele mai bune alegeri pentru cariera şi fanilia mea”, a povestit Bettaieb pentru Golazo.
Bettaieb a bifat 38 de meciuri în stagiunea trecută, reuşind 11 goluri şi două pase decisive, fiind om de bază în angrenajul lui FC Argeş, formaţie cu care s-a calificat în play-off.
Jucătorul a ajuns la Piteşti în vara lui 2025, după despărţirea de ”U” Cluj. Înainte să vină în România, a mai evoluat pentru formaţii precum La Louviere, Dudelange, Umraniyespor şi Boluspor. Transfermarkt îl cotează în prezent la 700.000 de euro.
