VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

S-au stabilit echipele calificate în play-off-ul Ligii Naţionale. Bătălia pentru titlu se dă în direct pe Look Sport

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2022

Etapa a 29-a a Ligii Naţionale de baschet masculin a derulat partide vineri şi sâmbătă, iar rezultatele înregistrate au stabilit cele opt echipe calificate în play-off. Campioana en-titre, ”U” BT Cluj, este liderul sezonului regulat.

Rezulatele înregistrate în etapa a 29-a sunt: Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti 78-86, SCMU Craiova - CSO Voluntari 83-80, CSM Oradea - SCM Timişoara 78-72, CSM Miercurea Ciuc - Rapid Bucureşti 80-82, CSM Focşani - CSU Sibiu 65-73, CSM Ploieşi - U BT Cluj 92-97, Athletic Constanţa - CSM Târgu Jiu 87-80 şi FC Argeş Piteşti - CSM Galaţi 66-75.

Acestea au decis şi echipele calificate în faza play-off, iar acestea sunt: 1. ”U” BT Cluj 52 puncte, 2. CSO Voluntari 52, 3. FC Argeş Piteşi 50, 4. CSM Oradea 47, 5. SCM Timişoara 45, 6. SCMU Craiova 44, 7. CSU Sibiu 43, 8. Dinamo Bucureşti 42.

Între 18-26 aprilie mai sunt programate şapte restanţe, urmate de meciurile din ultima etapă a sezonului regulat din Liga Naţională, în 29 aprilie.

Rezultatele din aceste meciuri vor stabili clasarea finală înaintea intrării în play-off, cu excepţia primului loc, ocupat de campioana U BT Cluj, care nu mai poate fi detronată, în condiţiile în care va mai disputa trei partide, din care două restante.