VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

S-au stabilit meciurile din ”sferturile” Cupei României la baschet masculin

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 22 nov 2021

Partidele din faza sferturilor de finală a Cupei României la baschet masculin au fost decise luni, prin tragere la sorţi, la sediul FRB.

Conform tragerii la sorţi, în sferturi se vor duela: Athletic Constanţa - CSM Galaţi, Dinamo Bucureşti - ”U” BT Cluj, SCM Timişoara - SCMU Craiova şi CSO Voluntari/CSM Târgu Jiu - CSU Sibiu.

Din turul anterior a mai rămas de jucat returul dintre CSO Voluntari-CSM Târgu Jiu, amânat în perioada participării celor de la CSO în cupele europene. În tur, Voluntari s-a impus cu scorul de 92-66.

Meciurile din sferturi sunt programate între 27 şi 30 decembrie, pentru un loc la Turneul Final Four, care va avea loc între 17-19 februarie 2022.

Trofeul Cupa României este deţinut de CSO Voluntari, care l-a câştigat pentru prima dată în 2021.