6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului 6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului
Clubul îi închide uşa în nas lui Alexandru Albu: ”Nu ne interesează” Clubul îi închide uşa în nas lui Alexandru Albu: ”Nu ne interesează”
Adrian Mititelu Jr. a fost internat din nou! Adrian Mititelu Jr. a fost internat din nou!
Edi Iordănescu, afectat de accidentarea lui Moruţan! Mesajul postat de selecţioner Edi Iordănescu, afectat de accidentarea lui Moruţan! Mesajul postat de selecţioner
Fostul selecţioner, dorit antrenor de MM Stoica: ”L-aş alege pe el dintre toţi. Are caracter!” Fostul selecţioner, dorit antrenor de MM Stoica: ”L-aş alege pe el dintre toţi. Are caracter!”
Trenule, maşină mică! Jucătorii unei echipe din Superligă sunt duşi de locomotivă la meciuri Trenule, maşină mică! Jucătorii unei echipe din Superligă sunt duşi de locomotivă la meciuri

S-au stabilit semifinalele Cupei României la handbal feminin. CSM Bucureşti e marea favorită

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 21 mar 2023

Echipa CSM Bucureşti va întâlni Dunărea Brăila, în semifinalele turneului Final Four al Cupei României la handbal feminin.

În cealaltă semifinală, Gloria Bistriţa va evolua cu CSM Târgu Jiu, conform tragerii la sorţi de marţi.

Semifinalele şi finala pentru trofeu se vor juca la Turneul Final Four, în 20-21 mai, la Bistriţa.

În 2022, Cupa României a fost câştigată de CSM Bucureşti, după finala cu SCM Rm. Vâlcea, scor 34-26.