Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo
ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră
Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie
VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede” VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede”

Salernitana se impune la Lecce, Bologna a învins Spezia

Serie A Publicat pe 28 ian 2023

Salernitana a învins vineri seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Lecce, într-un meci din etapa a 20-a a Serie A.

Salernitana a demonstrat că ştie şi să câştige meciuri, obţinând o victorie muncită la Lecce, acolo unde a deschis scorul încă din minutul 5, prin Boulaye Dia. În minutul 20 Tonny Vilhena a făcut 2-0, însă gazdele au reacţionat prin golul lui Gabriel Strefezza, din minutul 23. Salernitana s-a impus cu 2-1 şi se află pe locul 14, cu 21 de puncte. Lecce a coborât pe locul 15 şi are 20 de puncte.

Într-un alt meci disputat vineri, Bologna a învins pe Spezia cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Stefan Posch (min. 37) şi Riccardo Orsolini (min. 77). Bologna este pe locul 9, cu 26 de puncte.