VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

Sam Sunderland, câştigătorul Dakar 2022 la categoria moto, a căzut şi a abandonat la ediţia din acest an

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 ian 2023

Britanicul Sam Sunderland (GasGas), câştigător al ediţiei 2022 a Dakarului la categoria moto, a căzut în prima etapă şi a fost nevoit să se retragă din competiţie, au anunţat, duminică, organizatorii raliului.

„Deţinătorul titlului a căzut la km 52 din specială şi a primit îngrijiri medicale”, a anunţat ASO într-un comunicat de presă.

„Cu toate acestea, conştient şi cu mobilitate deplină, suferă de dureri de spate şi a fost transportat cu avionul la spitalul Yanbu pentru examinări suplimentare”, se menţionează în comunicat.

Sunderland, 33 de ani, a câştigat Dakar de două ori în 2017 şi anul trecut. În 2018, la un an de la prima sa victorie, a abandonat.