Ultima oră
Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară
Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16 Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16
Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA
Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian
Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV
Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo

Sărbătoare mare la Oradea! Ce pregătesc oficialii lui FC Bihor pentru meciurile de Cupă cu FCSB şi Dinamo

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 8 sep 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/21309338/1/bihor.jpg

Fotbalul orădean revine în prim plan. FC Bihor s-a calificat în grupele Cupei României, unde le va avea adersare pe: Dinamo, Oţelul, Zalău, FCU 1948 Craiova şi FCSB.

Primul meci de pe teren propriu va fi chiar contra celor de la FCSB, liderul la zi din Superliga. Evenimentul va fi o adevărată sărbătoare în urbe, iar oficialii lui FC Bihor vor închiria o instalaţie de nocturnă, care să fie folosită şi la duelul cu Dinamo.

"Mă bucur foarte mult că va avea loc un festival fotbalistic la Oradea. În prima mea conferinţă am spus că îmi doresc foarte mult să auzim pe acest stadion, la fel ca la meciul de baraj cu Oţelul Galaţi, Hai Bihorul! La meciul de cupă cu FC Argeş au fost semne că putem reîncepe şi cred că pentru meciurile cu FCSB şi Dinamo se va crea o emulaţie şi îi aşteptăm pe suporteri într-un număr cât mai mare alături de noi, pentru că vreau să precizez un lucru foarte important.

Noi după meciul cu FC Argeş am început deja discuţiile pentru nocturna mobilă şi pot să vă asigur în momentul de faţă că FC Bihor poate să joace acasă indiferent de ora care se va stabili de către televiziuni sau de către Federaţie, indiferent dacă vom juca în nocturnă sau nu, noi suntem pregătiţi, pentru că vom avea nocturnă mobilă.

Aşteptăm să se stabilească data şi ora la care se vor disputa cele două meciuri. Încă nu am discutat despre bilete, vom reveni cu mai multe detalii săptămâna viitoare, pentru că, oricum până nu ştim data şi ora de disputare a lor, nu putem tipări biletele. Însă mai precizez o dată, cu abonamentele poate intra oricine, atât la meciurile din campionat, cât şi la cele din Cupa României”,
a spus preşedintele clubului, George Tătar.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele