Ultima oră
Mihai Pintilii are pe masă 3 oferte din România! Decizia luată de fostul antrenor secund de la FCSB Mihai Pintilii are pe masă 3 oferte din România! Decizia luată de fostul antrenor secund de la FCSB
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Sătul de ce se întâmplă la Rapid, conducătorul echipei a răbufnit: ”Sunt dezamăgit şi de Costel Gâlcă!”

Rapid Publicat pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid traversează un moment complicat după noul eşec cu U Cluj, iar Victor Angelescu şi-a exprimat public nemulţumirea faţă de situaţia echipei.

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22439581/1/universitatea-cluj-rapid-bucuresti-play-off-superliga-superbet-9-05-2026-1.jpg

Giuleştenii au pierdut şi al doilea duel direct din play-off cu ardelenii şi au ajuns să nu mai depindă doar de propriile rezultate în lupta pentru locul 4, care duce la barajul pentru Conference League.

Preşedintele Rapidului s-a declarat frustrat atât de parcursul echipei, cât şi de numărul mare de accidentări din acest sezon, despre care spune că sunt greu de explicat.

Angelescu a vorbit şi despre responsabilitatea staff-ului tehnic şi nu l-a menajat nici pe Costel Gâlcă, după seria slabă de rezultate din play-off.

”Sunt dezamăgit şi de Costel Gâlcă!”

"S-a ştiut de la început că obiectivul a fost cupele europene. Eu doream să ne batem la titlu, pentru că suntem Rapid. Eram pe locul 1 după prima etapă de play-off, cum să nu ne gândim la titlu? Nu a fost o greşeală să spunem asta.

Din punctul de vedere al accidentărilor am stat foarte slab. O să facem o retrospectivă tot sezonul. E clar că a fost o problemă. La un moment dat, cred că am avut doar patru jucători care nu s-au accidentat niciodată. Din 30 de jucători să ai doar patru fără probleme medicale într-un sezon…

Rezultatul nu este unul satisfăcător, să ai o jumătate de echipă indisponibilă. Mereu am avut 5-6 jucători indisponibili. Sunt dezamăgit de toată lumea. Sunt dezamăgit şi de Costel Gâlcă şi de staff. Sunt dezamăgit şi de jucători. Sunt dezamăgit de toţi. Mai avem doar şanse matematice, dar trebuie să şi jucăm ceva ca să putem să câştigăm", a declarat Victor Angelescu, la Fanatik.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele