Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

Schimbări masive pregătite la FCSB! Gigi Becali renunţă la o parte din jucătorii de bază: „O să plece 5-6! M-au ajutat la câştigarea campionatului, dar nu mai pot să contez pe ei” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 18 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a comentat înfrângerea echipei sale în meciul cu Hermannstadt.

 

 

 

 

FCSB a pierdut ultimul meci din play-out-ul SuperLigii, 0-2 cu Hermannstadt, rezultat în urma căreia campioana României a încheiat campionatul pe locul opt. Chorbadzhiyski şi Rus au marcat cele două goluri ale partidei.

Pentru „roş-albaştrii” urmează duelul cu FC Botoşani, ce va stabili echipa care se va lupta cu Dinamo pentru un loc în calificările Conference League.

În timpul unei intervenţii telefonice în emisiunea Fotbal Show, Gigi Becali a analizat partida pierdută de echipa sa şi a numit jucătorul care l-a impresionat.

„Eu am nevoie de jucători să jucăm meciul cu Botoşani. Nu au făcut nicio deplasare. Nu vreau să vorbesc punctual de jucători, o să plece 5-6 jucători, o să vină 5-6 jucători. Înseamnă mulţi, pentru că sunt mulţi fără valoare. Sunt unii în care mi-am pus baza, m-au ajutat la câştigarea campionatului, dar acum nu mai pot să mă bazez pe ei. Parcă şi-au şters fotbalul din cap.

„E genul de jucător care îmi place”

(n.r. din campionatul intern?) Nu, niciun jucător. Mâine mă întâlnesc cu MM, îmi prezintă, să aleg şi eu. Doar străini toţi. Doar cu bani, am luat eu vreodată jucători liberi? Duarte nu a fost chiar liber, a avut nişte probleme acolo... Eu nu iau jucători liberi. Ofri Arad a venit aşa pentru că a avut o problemă medicală şi, totuşi, parcă tot am plătit ceva...

Ofri Arad azi mi-a plăcut, e genul de jucător care îmi place mie, joacă rapid şi în faţă. I-am spus lui MM: „Să ştii că e posibil, începe campionatul şi era să fie încercat.” Sau George Popescu, i-am spus lui MM: „Bă, aşa calităţi, aşa manipulare a mingii, păcat că n-are bărbăţie, dar nu avem ce să facem, că e din naştere. Prea indolent... aia copilărească. Nu e de război...”, a spus Becali, în exclusivitate pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele