VIDEO | CSM Oradea câştigă clar decisivul cu CSO Voluntari şi merge în finala Ligii Naţionale de Baschet VIDEO | CSM Oradea câştigă clar decisivul cu CSO Voluntari şi merge în finala Ligii Naţionale de Baschet
Denis Drăguş schimbă echipa! "Cluburile s-au înţeles” Denis Drăguş schimbă echipa! "Cluburile s-au înţeles”
Un mare rapidist îl distruge pe pe Bogdan Lobonţ: ”Astea sunt gesturi pentru retarzi!”

Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la Roma! Succes contra unei jucătoare importante din WTA Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la Roma! Succes contra unei jucătoare importante din WTA
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia 2-0, în direct la Prima Sport 1! Dandea dublează avantajul gazdelor VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia 2-0, în direct la Prima Sport 1! Dandea dublează avantajul gazdelor
Neymar, apel pentru ajutorarea compatrioţilor săi afectaţi de inundaţiile din sudul Braziliei. A trimis provizii cu avionul său privat Neymar, apel pentru ajutorarea compatrioţilor săi afectaţi de inundaţiile din sudul Braziliei. A trimis provizii cu avionul său privat

Se complică lucrurile pentru Săpunaru, Alibec şi Lung. Kayserispor se afundă în zona retrogradării

Superlig Publicat de Emanoil Ursache pe 24 dec 2020

Kayserispor a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în etapa a 14-a din Super Lig, în faţa celor de la Konyaspor, şi a ajuns la a doua înfrângere consecutivă în campionatul Turciei.

Cu Cristian Săpunaru integralist, Kayserispor a deschis scorul pe finalul primei reprize (min. 45 + 5), din penalty, prin Pedro Henrique. Eliminarea lui Lennon din minutul 64, care a văzut al doilea glaben, s-a dovedit fatală pentru gazde, care au cedat victoria pe finalul partidei.

Demirok (min. 89 din penalty) a adus egalarea pentru Konyaspor, care a câştigat toate cele trei puncte în minutul 90 + 8, graţie reuşitei lui Jevtovic.

Dacă Silviu Lung Junior lipseşte în continuare din cauza accidentării sale musculare, Denis Alibec a fost lăsat pe banca de rezerve de către antrenorul echipei, Samet Aybaba.

Nici Bogdan Stancu nu a fost mai norocos în această etapă. Echipa sa Genclerbirligi a pierdut cu scorul de 1-3 deplasarea de la Sivasspor, iar fostul atacant al naţionalei a fost înlocuit de Riza Calimbay la pauza meciului. Pentru învingători au marcat Gradel (min. 45 + 2), Arslan (min. 71) şi Yatabare (min. 87). Golul de onoare al învinşilor a fost dat de Kizildag (min. 90 +2).