VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Sebastien Haller nu va juca în manşa secundă a sferturilor de finală cu Atletico Madrid

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Atacantul ivorian Sebastian Haller s-a accidentat la glezna stângă în meciul de campionat de sâmbătă, a anunţat, luni, antrenorul Borussiei Dortmund, Edin Terzic.

El nu va fi disponibil pentru meciul cu Atletico Madrid, din returul sfeturilor Ligii Campionilor.

"Pentru Sébastien Haller, avem un diagnostic iniţial. El s-a accidentat din nou la glezna stângă. Va avea o săptămână întreagă de odihnă şi vom vedea sâmbătă cu un diagnostic final pentru a defini o durată mai clară a indisponibilităţii", a explicat Edin Terzic la conferinţa de presă.

"Dar ne aşteptăm să fie indisponibil pentru următoarele două sau trei săptămâni", a adăugat antrenorul Borussiei Dortmund.

Borussia Dortmund joacă, acasă, cu Atletico Madrid, marţi de la ora 22.00. În tur, scorul a fost 2-1, pentru madrileni.