CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

Sebastien Ogier a câştigat Raliul Cataloniei, al 55-lea său succes în WRC. Toyota, campioană la constructori

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 23 oct 2022

Francezul Sebastien Ogier (Toyota) a obţinut, duminică, victoria cu numărul 55 în Campionatul Mondial de Raliuri, impunându-se la Raliul Cataloniei, informează AFP.

Ogier a încheiat cursa cu timpul 2:44:43.9, cu un avans de 16,4 secunde faţă de al doilea clasat, belgianul Thierry Neuville (Hyundai) şi cu 34,5 secunde avans faţă de finlandezul Kalle Rovanpera (Toyota), care este campionul mondial.

Ca urmare a rezultatelor de duminică, Toyota a câştigat titlul mondial la constructori.

Ultima etapă a sezonului, Raliul Japoniei, va avea loc în perioada 10-13 noiembrie.